Sekcja agroturystyki

W dniach 21-24 05. 2009 r. studenci sekcji agroturystycznej wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Na górze” w malowniczo położonej miejscowości Obrocz, gmina Zwierzyniec. Podczas pobytu zapoznali się z funkcjonowaniem gospodarstwa agroturystycznego oraz mieli okazję zwiedzić pobliskie okolice. W uzdrowiskowej miejscowości Krasnobród zwiedzili m.in. Kaplicę Św. Rocha, Kaplicę na wodzie oraz Muzeum Parafialne z pobliską ptaszarnią. W mało znanej miejscowości Bondyrz mieli okazję zobaczyć w Muzeum skamieniałe drzewa i szczękę mamuta oraz zapoznać się z historią żołnierzy AK. Roztoczański Park Narodowy w Zwierzyńcu zachwycił wszystkich malowniczymi widokami, a w szczególności Stawy Echo z konikami polskimi zapadły na długo w ich pamięci. Na zakończenie studenci zwiedzili Zagrodę Guciów, gdzie zapoznali się z kulturą i obyczajami panującymi na wsi w XIX wieku. Atrakcje turystyczne uzupełniał aktywnie spędzony czas na spływie kajakowym Wieprzem. Wieczorem studenci spotykali się przy ognisku i grillu.

Zdjęcia z wyjazdu

W dniu 6 lutego 2010 roku zorganizowany został kulig w miejscowości Natalin, w którym uczestniczyło 9 osób. Na miejscu czeka na studentów gospodarz witający nas ciepłym posiłkiem czyli bigosem. Następnie cała grupa wsiadła do sani i konie ruszyły kłusem. Początkowo jechaliśmy przez białe, ośnieżone pola, później skierowaliśmy się w stronę lasu. W środku ośnieżonego lasu zatrzymaliśmy się na kilka minut, co uwiecznione zostało na zdjęciach. Po przyjeździe do gospodarstwa odbyło się ognisko z kiełbaskami. Na zakończenie studenci przypomnieli sobie czasy dzieciństwa zjeżdżając na sankach z górki.

Zdjęcia z wyjazdu

W dniach 9 – 11 maja 2010 r. studenci II i III roku rolnictwa należący do sekcji agroturystycznej SKNR uczestniczyli w wycieczce po Roztoczu. Pierwszego dnia studenci po rozlokowaniu się w pokojach zwiedzali okolice siedząc wygodnie w bryczce konnej albo aktywnie spędzali czas płynąc kajakami po Wieprzu. Drugiego dnia studenci zwiedzili muzeum etnograficzno – przyrodnicze Zagrodę Guciów: chałupę i stodołę z XIX wieku oraz oborę z poddaszem z początku XX wieku. Założyciel muzeum Pan Stanisław Jachymek przeprowadził wykład z zakresu funkcjonowania gospodarstwa agroturystycznego. Kolejnym miejscem, które studenci zwiedzili tego dnia by Krasnobród, gdzie zapoznali się z eksponatami zebranymi w Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej i Muzeum Wieńców Dożynkowych. Studenci obejrzeli również ptaki w Ptaszarni oraz zwiedzili drewniane kaplice: Kaplicę na wodzie i Kaplicę św. Rocha. Na koniec dnia wypoczywali wsłuchując się w szum wodospadów w Rezerwatach przyrody: Czartowe Pole i Szumy. Ostatniego dnia obejrzeli w Zwierzyńcu barokowy kośció na wodzie oraz wypoczywali na plaży nad Stawami Echo. W powrotnej drodze w Zamościu zwiedzili Starówkę, Muzeum Zamojskie i Rotundę, posilając się na koniec pizzą w restauracji.

Zdjęcia z wyjazdu